Berlín
Na měsíční stáž do Berlína vyjelo v rámci projektu Leonardo 7 žáků školy. Vedoucí skupiny je Dana Waldsteinová, která dodává čerstvé informace.
„První dny v Berlíně sloužily k rozkoukání. Vše tedy započalo příjezdem do Berlína (úterý 5.10.). Celé odpoledne probíhalo ubytovávání studentů do rodin. Někteří studenti bydlí s jedním člověkem, další s manželským párem a jsou i tací, co bydlí se třemi dětmi a častou návštěvou sousedovic dětí. Hostitelské rodiny jsou milé a snaží se se studenty domluvit.
Druhý den proběhlo další představení v kanceláři GEB, studenti byli seznámeni s adresami, kam příští den pojedou na praktikum. Odpoledne sloužilo první společné prohlídce Berlína. Hlavním setkávacím místem v centru se stal Alexanderplatz, neboli „Alex“ a jeho světové hodiny (ukazující čas na celém světě). Památek a míst k navštívení je zde opravdu nespočetně, vždyť se jedná o hlavní metropoli s 3,5 mil. obyvateli.“










